fitoskarb logo

 

 

 

+38 (0522) 33-22-00

+38 (050) 885-77-11

+38 (068) 762-77-11

CART orange


Расширенный поиск

zhenshenНавряд чи можливо знайти хоч одну дорослу людину, яка не чула про таку рослину, як женьшень. Його унікальні властивості визнані не тільки народної, але й навіть офіційною медициною. Тому сьогодні можна зустріти безліч лікувальних препаратів та косметичних засобів, ключовим інгредієнтом яких є женьшень.

 

Дослідженням женьшеню вчені займаються і донині. Дія на організм більшості речовин, що містяться в ньому, вже добре вивчені, проте вплив деяких сполук на людину ще до кінця не ясно. В основному це стосується пептидів і полісахаридів, що мають дуже високу біологічну активність. Крім них до складу женьшеню входять ефірні масла, полиацетилены, алкалоїди, дубильні і пектинові речовини, смоли, тритерпенові сапоніни, вітаміни та макро – і мікроелементи. При цьому головною діючою речовиною рослини визнані глікозиди, що містяться в його листі, стеблах, черешках і коренях. Саме вони в сукупності зі складними поєднаннями речовин і обумовлюють унікальні властивості женьшеню.

Женьшень використовувати на благо людського здоров’я, початок населення Кореї і Китаю ще більше чотирьох тисяч років тому. Люди, даному рослині, а особливо його корені, просто приписували чудодійні властивості, можливо, саме тому впродовж довгого часу його цінували дорожче золота.

І дійсно, користь женьшеню для людського організму просто неоціненна. Він надає стимулюючу, протизапальну, тонізуючу і загальнозміцнюючу дію. Рослина найкращим чином впливає на ЦНС – знижує розумову втому, підвищує працездатність, покращує пам’ять, позбавляє від безсоння, депресії та неврастенії, при цьому він абсолютно не викликає звикання. Має женьшень корисні властивості, що дозволяють його використовувати для попередження старіння та налагодження роботи серцево-судинної системи. Він допомагає зменшити в крові вміст цукру, підвищує в ній гемоглобін і нормалізує тиск.

Дуже корисний женьшень для чоловіків, оскільки здатний посилювати їх сексуальну активність. Беручи корінь рослини, можна всього за два місяці покращити статеву функцію і збільшити рухливість сперматозоїдів. Крім цього регулярне споживання настоянки з женьшеню допоможе поліпшити зір, підвищити імунітет, збільшити секрецію жовчі і гормональний рівень.

 

Користь женьшеню полягає і в тому, що він найкращим чином впливає на обмінні процеси і сприяє розщепленню жирів, тому його часто включають до складу препаратів для зниження ваги.

Сьогодні у медичних цілях використовується не тільки корінь женьшеню, але і всі наземні частини. Так настоянка, приготована з його листя, застосовується для лікування діабету, відновлення після сильних стресів, позбавлення від хронічної втоми, нейропсихічних хвороб, гіпотрофії і трофічних виразок.

Основні лікувальні властивості настою женьшеню

Лікарські засоби, виготовлені на основі женьшеню, мають одну безперечну чесноту – їх можна приймати довгий час без побоювання отримати ускладнення. А по мірі позитивної дії на організм важко знайти іншу схожу рослину.

Настій женьшеню має такі властивості:

  • стимуляція роботи головного мозку;
  • поліпшення газообміну в крові;
  • поліпшення роботи підшлункової залози;
  • пригнічення хвороботворних організмів;
  • допомога в знятті хронічної втоми і відновленні після важких хвороб;
  • позбавлення від психозів, неврозів та інших психічних розладів;
  • допомога при гастриті та інших хворобах шлунку;
  • профілактика шлунково-кишкових, легеневих, серцево-судинних хвороб;
  • підвищення імунітету.

Протипоказання й побічні ефекти

Окрім корисних властивостей настій женьшеню має протипоказання. Його не можна застосовувати при загостренні запальних процесів та інфекційних захворювань, при високій збудливості й під час вагітності.

Також бажано не пити ліки безпосередньо перед сном, оскільки завдяки ефекту бадьорості може виникнути безсоння. Особливо ця властивість стосуєтьсяторкається тих, хто вже має порушення сну.

Гіпертонія теж не сумісна з прийомом женьшеневого настою.